Listopad 2018

Bal Beana

Zastanawialiście się jak wyglądało kiedyś studenckie życie? Bez internetu w telefonie i możliwości sprawdzenia każdej informacji w dowolnym miejscu? Dla nas współczesnych studentów to nieprawdopodobnie. Jednak pierwsi studenci, czyli słynne krakowskie żaki musieli radzić sobie bez tych udogodnień, spędzając długie godziny nad opasłymi księgami. A gdyby tak puścić wodze fantazji i wyobrazić sobie studia w epokach wcześniejszych niż średniowiecze? Co jeśli studia i nauka istniały by w czasach prehistorycznych? Takich i innych równie ciekawych pomysłów nie brakowało studentom I roku na tegorocznym Balu Beana, który odbył się 15 listopada w klubie akademickim Arka. W tym wydarzeniu nie zabrakło i naszego wydziału, który „wykosił” konkurencję i tym samym zajął I miejsce. Na scenie wystąpili Joanna Kubik, Klaudia Woźniak, Karolina Dudar, Patrycja Ryba, Agata Ulfik, Michał Więcek i Michał Szczygieł. W scenografii pomagali Magdalena Żebrowska i Rafał Bogunia, a w organizacji - Weronika Kozdęba, Gabriela Raczka i Bartłomiej Bąba. Występ był dworskim przedstawieniem genezy naszego wydziału, gdzie akcja miała miejsce w czasie obrad profesorów. Wartym uznania jest fakt, że tekst scenariusza został napisany wierszem, co szczególnie zostało docenione przez jury laurem zwycięstwa.

Jesteśmy dumni! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Anna Marek, Wiktora Dziedzic

Galeria zdjęć (Fot. A. Goćko)