Czerwiec 2019
Udostępnij:

Spotkanie - Praca z psem ratownikiem


5 czerwca na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt odbyło się spotkanie z członkami Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami Storat, zorganizowane przez Hodowców Zwierząt Towarzyszących i Egzotycznych z Pasją działających w ramach Sekcji Żywienia Koła Naukowego Zootechników.

Barbara Maciejewska, Andrzej Nosiadek, Marek Englot, Piotr Cywicki i Kamila Kowalczyk opowiedzieli o łączącej ich pasji, jaką jest praca z psami ratowniczymi. Podczas wykładu słuchacze dowiedzieli się, czym jest Storat oraz jak działa. Omówione zostały metody szkolenia czworonożnych ratowników i pracy z nimi, a także sposób organizowania akcji poszukiwawczych. Doskonałym uzupełnieniem teorii były wyświetlone nagrania z placu treningowego i z pozorowanych akcji.

W części praktycznej prelegentom towarzyszyły trzy psy poszukiwawcze - Szot, Nika i Ozi - które wraz ze swoimi przewodnikami zaprezentowały elementy posłuszeństwa i oznaczanie pozoranta.

Zarówno po części teoretycznej, jak i praktycznej z widowni padło mnóstwo pytań dotyczących różnych stron pracy z psami ratowniczymi. Członkowie Storatu nie pozostawili słuchaczy bez odpowiedzi, za to wzbudzili w nich jeszcze większe zainteresowanie tematem, a w części również chęć zaangażowania się w prace organizacji tego typu - tak więc spotkanie przyniosło obustronne korzyści.

Galeria ze spotkania Praca z Psem Ratownikiem

Fot. Ola Marzec

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt
Al. Mickiewicza 24/28
30-059
Kraków
12 662 40 66
12 633 33 07
whbz[a]urk.edu.pl
ESP:/URKRAKOW/whibz
© 2019 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Projekt i wykonanie strony: Dział Informatyki UR