Hodowli i Biologii Zwierząt

Godło Polski

Akademicki Puchar Polski w WKKW

30.08.2013

W dniach 30.08-1.09.2013r w ośrodku jeździeckim KJ Facimiech koło Skawiny zostały rozegrane Ogólnopolski zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Ta niezwykle widowiskowa, olimpijska dyscyplina jeździecka zgromadziła liczne grono zawodników z całej Polski, oraz wielu widzów – szczególnie podczas rozgrywania próby terenowej. Podczas zawodów został rozegrany po raz pierwszy Akademicki Puchar Polski w WKKW objęty patronatem JM Rektora Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, a także Mistrzostwa Małopolski w WKKW oraz Mistrzostwa Polski Amatorów w WKKW. Wśród ponad 60 par, w zawodach wystartowała reprezentantka naszej Uczelni i Wydziału Aleksandra Czajka na klaczy Sahara. Po pierwszym dniu zmagań na czworoboku para ta zajmowała 5 miejsce w klasyfikacji pucharowej. Drugiego dnia w próbie terenowej debiutująca na tych zawodach Sahara bezbłędnie pokonała całą trasę crossu, przyjeżdżając na metę w normie czasu, co było bardzo dobrym wynikiem. W trzecim decydującym dniu zawodów w próbie skoków wystartowało ponad 40 koni. Para reprezentująca UR po bezbłędnym przejechaniu parkuru, w klasyfikacji końcowej zdobyła brązowy medal Akademickiego Pucharu Polski w WKKW. Pierwsze miejsce przypadło Annie Bosiackiej dosiadającej wałacha Cegler (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie), a na drugim miejscu uplasowała się Jagoda Turczyńska startująca na klaczy Dunka (Uniwersytet Jagielloński), trzecia była Aleksandra Czajka i klacz Sahara (Uniwersytet Rolniczy w Krakowie).