Akademiki 2020/2021

Przydział miejsc w domach studenckich na rok akademicki 2020/2021

W związku z przygotowaniem rozdziału miejsc w domach studenckich na rok akademicki 2020/21 informujemy o możliwości składania wniosków drogą pocztową na adres: Dziekanat WHiBZ, al. Adama Mickiewicza 24/28, 30-059 Kraków do dnia 01.06.2020 r.

Szczegółowe zasady przydziału miejsca w domach studenckich określa "Regulamin Domów Studenckich UR", który stanowi załącznik do Zarządzenia Nr 73/2015 Rektora UR z dnia 25 września 2015 r. W celu uproszczenia procedur składania dokumentów na rok akademicki 2020/21 nie jest wymagane udokumentowanie dochodów na członka rodziny. Student w formie oświadczenia podaje kwotę dochodu netto (ostatnia linijka 2 strony wniosku). Pod koniec czerwca 2020 r., sporządzone zostaną listy rankingowe pozwalające ustalić, którzy ze studentów otrzymają miejsce w domu studenckim na rok akademicki 2020/21.

Wnioski studentów I roku przyjętych na studia w roku akademickim 2020/21 będą rozpatrywane po zakończeniu rekrutacji.

Dodatkowe informacje, które można umieścić we wniosku, tj. działalność na rzecz uczelni lub innych organizacji uczelnianych, choroby przewlekłe, niepełnosprawność bądź sieroctwo muszą być udokumentowane odpowiednim zaświadczeniem!!!

Szczegółowe wytyczne tj.

• zasady przydziału miejsc w domach studenckich na rok akademicki 2020/21
  • lokalizacja domów studenckich i odpłatności
  • regulamin Domów Studenckich
  • wniosek o przyznanie miejsca w domu studenckim

znajdują się na stronie UR w zakładce student/pomoc materialna/domy studenckie lub pod linkiem https://pomocmaterialna.urk.edu.pl/domy_studenckie.html.