WHIBZ - logo

10.09.2017

Wat Zwycięzca!!!

zdobywając:
  • 1 miejsce w klasie „Native Costume”
  • 2 miejsce w klasie A dla wałachów w ręku
  • oraz 4 miejsce w klasie „Classic Pleasure”.

Młody, niedawno zakupiony Wat, przez jeźdźców nazywany pieszczotliwie Wacikiem, pracuje jako koń rekreacyjny w OJK UR Rząska i doskonale sprawdza się w tej roli.

W pokazie wziął udział dzięki zaangażowaniu sporej grupy pracowników i studentów UR Kraków: trening i przygotowanie do pokazu zapewniła mgr inż. Dominikia Knapik-Mróz wraz ze studentkami Martyną Gruszczyk, Magdaleną Kaczmarek i Karoliną Ciurą; przygotowanie estetyczne zapewnił student Paweł Siliwoniuk; organizacją występu od strony logistycznej i kostiumowej zajęły się dr inż. Magdalena Pieszka i dr inż. Monika Stefaniuk-Szmukier z Zakładu Hodowli Koni. Podczas pokazu doskonale zaprezentowała go absolwentka Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt, mgr inż. Weronika Sosnowska. Studentka Martyna Gruszczyk dosiadała Wata W klasach „Classic pleasure” i „Native costume” wspaniale pokazując na co stać naszego araba!