Naukowe Inspiracje – Ciekawe i Kreatywne
Naukowe Inspiracje – Ciekawe i Kreatywne
Koło Naukowe Zootechników Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt – Sekcja Higieny i Dobrostanu Zwierząt realizuje w okresie od 01 maja do 16 grudnia 2016 roku trzy projekty w ramach zadania publicznego w dziedzinie edukacji pn. „Naukowe Inspiracje – Ciekawe i Kreatywne”. Przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego realizowane są następujące projekty badawcze wytypowane w ogłoszonym konkursie:
- „Wykorzystanie testu błony omoczniowo kosmówkowej jako alternatywnej metody ograniczającej cierpienie zwierząt w doświadczenia naukowych i zajęciach dydaktycznych do wspólnych badań ekotoksykologicznych uczniów i studentów” – projekt realizowany przy współpracy z Towarzystwem Przyjaciół III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Tarnowie i uczniami tego liceum. Kierownikiem projektu ze strony Koła Naukowego Zootechników jest dr hab. Marcin Lis, natomiast ze strony III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie dr Dominika Jurasz;
- „Rozbudzenie pasji badawczej i właściwych postaw etycznych uczniów gimnazjum poprzez poznanie zasad zapewniających dobrostan zwierząt gospodarskich i domowych opartych na poznaniu ich behawioru i biologii” – projekt realizowany przy współpracy z Małopolskim Stowarzyszeniem Doradztwa Rolniczego przy Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie i uczniami 17 Gimnazjum im. Artura Grottgera w Krakowie. Kierownikiem projektu ze strony Koła Naukowego Zootechników jest dr hab. Barbara Tombarkiewicz, natomiast ze strony 17 Gimnazjum w Krakowie dr Anna Szczepanik;
- „Wpływ pola elektromagnetycznego emitowanego przez telefonię komórkową na zachowanie szczurów laboratoryjnych” – projekt realizowany przy współpracy ze Stowarzyszeniem Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skawinie i uczniami tego Liceum. Kierownikiem projektu ze strony Koła Naukowego Zootechników jest dr hab. Krzysztof Pawlak.
Konkurs ma na celu wsparcie partnerstwa i współpracy podmiotów działających w sferze pożytku publicznego z akademickimi kołami naukowymi oraz szkołami poprzez umożliwienie uczestnictwa uczniów z małopolskich szkół w zajęciach, pokazach i warsztatach promujących działalność naukową, realizowanych przez studentów i pracowników naukowych.