WHIBZ - logo

Pomoc materialna

26.02.2019

Informujemy, że w terminie do 16 marca można składać wnioski o stypendium rektora dla najlepszych studentów oraz wnioski o stypendium socjalne na semestr letni roku akademickiego 2018/2019.

Stypendium rektora dla najlepszych studentów:

Wniosek należy wypełnić w elektronicznym systemie USOS-web, po opublikowaniu rankingów, następnie wydrukować i wraz z wymaganymi załącznikami dostarczyć w w/w terminie do dziekanatu WHiBZ. Do wniosku należy dołączyć:

• oświadczenie o niepobieraniu świadczeń pomocy materialnej na więcej niż jednym kierunku - załącznik nr 1 do Regulaminu przyznawania pomocy materialnej studentom UR - składają wszyscy studenci;
  • zaświadczenie dotyczące średniej ocen - załącznik nr 5 do Regulaminu przyznawania pomocy materialnej studentom UR - składają studenci 1 roku studiów drugiego stopnia, którzy ukończyli studia pierwszego stopnia na innej uczelni niż Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie;
  • dokumenty potwierdzające osiągnięcia naukowe, artystyczne lub wysokie wyniki sportowe zgodne z wykazem, stanowiącym załącznik nr 4 do Regulaminu przyznawania pomocy materialnej studentom UR - składają studenci, którzy posiadają dodatkowe osiągnięcia za poprzedni rok studiów.
Stypendium socjalne:

Studenci przyjęci na I rok studiów II stopnia, którzy pobierali stypendium na ostatnim roku studiów I stopnia, składają w dziekanacie WHiBZ następujące dokumenty:

• wydrukowane z USOS-web oświadczenie o dochodach za 2017 r. (to które składane było w październiku 2018 r.);
  • wniosek o stypendium socjalne (to które składane było w październiku 2018 r.);
  • załącznik nr 1 do Regulaminu przyznawania pomocy materialnej studentom UR, dokument do pobrania w zakładce: student/pomoc materialna/dokumenty do pobrania;
  • oświadczenie o zamieszkaniu w domu studenckim lub innym obiekcie - załącznik nr 12 do Regulaminu przyznawania pomocy materialnej studentom UR - składają studenci ubiegający się o stypendium socjalne w zwiększonej wysokości.

Jeśli sytuacja materialna w rodzinie studenta nie zmieniła się w porównaniu do semestru zimowego roku akademickiego 2018/2019, należy dodatkowo złożyć:

• oświadczenie o braku zmiany sytuacji materialnej w rodzinie studenta

Jeśli sytuacja uległa zmianie należy złożyć:

• wniosek o ponowne przeliczenie dochodu - załącznik nr 15 do Regulaminu przyznawania pomocy materialnej studentom UR z dokumentami potwierdzającymi zaistniałe zmiany.

Regulamin przyznawania pomocy materialnej studentom UR, wraz z wszystkimi załącznikami znajduje się na stronie Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie w zakładce: student/pomoc materialna/dokumenty do pobrania.

Oświadczenie o braku zmian sytuacji materialnej w rodzinie studenta