WHIBZ - logo

Pomoc materialna 2017

28.02.2017

Pomoc materialna

Informujemy, że w terminie od 1 do 18 marca można składać wnioski o stypendium rektora dla najlepszych studentów oraz wnioski o stypendium socjalne na semestr letni roku akademickiego 2016/2017.

Stypendium rektora dla najlepszych studentów:

Wniosek należy wypełnić w elektronicznym systemie USOS-web, po opublikowaniu rankingów, następnie wydrukować i wraz z wymaganymi załącznikami dostarczyć w w/w terminie do dziekanatu WHiBZ. Do wniosku należy dołączyć:

• oświadczenie o niepobieraniu świadczeń pomocy materialnej na więcej niż jednym kierunku (załącznik nr 1 do Regulaminu przyznawania pomocy materialnej studentom UR) – składają wszyscy studenci;
  • zaświadczenie dotyczące średniej ocen (załącznik nr 5 do Regulaminu przyznawania pomocy materialnej studentom UR) – składają studenci 1 roku studiów drugiego stopnia, którzy ukończyli studia pierwszego stopnia na innej uczelni niż Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie;
  • dokumenty poświadczające osiągnięcia naukowe, artystyczne lub wysokie wyniki sportowe zgodne z wykazem, stanowiącym załącznik nr 4 do Regulaminu przyznawania pomocy materialnej studentom UR – składają studenci, którzy posiadają dodatkowe osiągnięcia za poprzedni rok studiów.

Stypendium socjalne:

Studenci przyjęci na I rok studiów II stopnia, którzy pobierali stypendium na ostatnim roku studiów I stopnia, składają w dziekanacie WHiBZ następujące dokumenty:

• wydrukowane z USOS-web oświadczenie o dochodach za 2015r.;
  • wniosek o stypendium socjalne;
  • załącznik nr 1 do Regulaminu przyznawania pomocy materialnej studentom UR (dokument do pobrania w zakładce studia/sprawy studenckie/pomoc materialna/dokumenty do pobrania);
  • oświadczenie o zamieszkaniu w domu studenckim lub innym obiekcie (załącznik nr 12 do Regulaminu przyznawania pomocy materialnej studentom UR) - składają studenci ubiegający się o stypendium socjalne w zwiększonej wysokości.

Jeśli sytuacja materialna w rodzinie studenta nie zmieniła się w porównaniu do semestru zimowego roku akademickiego 2016/2017, należy dodatkowo złożyć:

• oświadczenie o braku zmiany sytuacji materialnej w rodzinie studenta z klauzulą (…).

Jeśli sytuacja uległa zmianie należy złożyć:

• wniosek o ponowne przeliczenie dochodu z dokumentami poświadczającymi zaistniałe zmiany.

Regulamin przyznawania pomocy materialnej studentom UR, wraz z wszystkimi załącznikami znajduje się na stronie Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie w zakładce: studia/sprawy studenckie/pomoc materialna/dokumenty do pobrania