Pomoc materialna 2020.02

Stypendium socjalne

Studenci mają możliwość składania wniosków o stypendium socjalne na semestr letni roku akademickiego 2019/2020 od dnia 25 lutego do dnia 10 marca 2020 r.

Studenci, którzy składali wniosek o przyznanie stypendium socjalnego na semestr zimowy roku akademickiego 2019/2020 muszą wypełnić nowy wniosek o przyznanie stypendium socjalnego na semestr letni w systemie USOSweb, oraz wydrukować wypełnione w poprzednim semestrze oświadczenie o dochodach za 2018 r. Do tego obowiązkowo każdy student musi dołączyć załącznik nr 6 do regulaminu tj. wniosek o ponowne przeliczenie dochodu oraz załącznik nr 1 do regulaminu tj. oświadczenie studenta ubiegającego się o świadczenia stypendialne. Studenci, którym sytuacja materialna się nie zmieniła w porównaniu do składanego wniosku w semestrze zimowym, wypełniają cześć I wniosku. Studenci, którym dochody uległy zmianie, tj. nastąpiła utrata i/lub uzyskanie dochodu lub zmieniła się liczba osób w rodzinie – wypełniają część II wniosku i dołączają na tę okoliczność odpowiednie dokumenty.

Studenci, którzy nie składali wniosku o przyznanie stypendium na semestr zimowy roku akademickiego 2019/2020 i teraz będą składać wniosek pierwszy raz, składają w dziekanacie WHiBZ następujące dokumenty: wniosek z USOSweb o przyznanie stypendium socjalnego na semestr letni, oświadczenie o dochodach za rok 2018 oraz wszystkie załączniki zgodnie z wykazem stanowiącym załącznik nr 5 do regulaminu tj. sposób dokumentowania dochodu studenta i rodziny studenta.

Stypendium rektora dla najlepszych studentów

Wnioski o stypendium rektora na semestr letni roku akademickiego 2019/2020 można składać w terminie do 16 marca 2020 r. po opublikowaniu rankingów (około 9 marca 2020 r.) następnie wydrukować i wraz z wymaganymi załącznikami dostarczyć w w/w terminie do dziekanatu WHiBZ. Do wniosku należy dołączyć: załącznik nr 1 do regulaminu tj. oświadczenie studenta ubiegającego się o świadczenia stypendialne, dokumenty poświadczające osiągnięcia naukowe, artystyczne lub wysokie wyniki sportowe zgodne z wykazem, stanowiącym załącznik nr 15 do regulaminu świadczeń dla studentów – składają studenci, którzy posiadają dodatkowe osiągnięcia za poprzedni rok studiów.

Stypendium dla osób niepełnosprawnych wypłacane jest na okres na jaki zostało przyznane.

Niezbędne informacje m.in. regulamin oraz dokumenty do pobrania, dostępne na stronie https://pomocmaterialna.urk.edu.pl/index/site/3314