Projekt studenckiego koła Naukowego Zootechników i Towarzystwa Przyjaciół III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie

29.09.2015

Koło Naukowe Zootechników, Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt w ramach współpracy z III Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie realizuje projekt badawczy pt. „Wpływ sztucznie zaburzonego pola geomagnetycznego na zachowanie i wybrane parametry hematologiczne krwi szczurów laboratoryjnych”. Projekt jest realizowany w ramach zadania publicznego mającego na celu rozpowszechnienie innowacyjnych inicjatyw wśród uczniów szkół średnich i studentów pod hasłem „Naukowe Inspiracje – Ciekawe i Kreatywne” przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Uczniowie Liceum będą uczestniczyć wykładach, seminariach prowadzonych przez pracowników, doktorantów i studentów Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt, Uniwersytetu Rolniczego Krakowie z zakresu metodyki i etyki przeprowadzania badań naukowych na zwierzętach. Ponadto będą uczestniczyli w zajęciach eksperymentalnych dotyczących pobierania materiału biologicznego, analiz hematologicznych i testów behawioralnych, wykładach, eksperymentach i seminariach.

Informacja o projekcie na stronie III LO Tarnów