Konkurs na stypendium dla doktoranta do szkoły doktorskiej w projekcie NCN
Wymagania:
Stypendystą może zostać osoba, która w chwili rozpoczęcia pobierania stypendium posiada:
- Tytuł magistra biologii lub kierunków pokrewnych
- Stypendium doktoranckie może być wypłacone wyłącznie doktorantowi w szkole doktorskiej przy założeniu, że doktorant spełnia wymagania określone stosownymi przepisami ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 742 z późn. zm.) niezbędne do pobierania stypendium doktoranckiego przez cały okres realizacji planowanych zadań w projekcie
- Kandydat musi spełniać wymogi określone w REGULAMINIE PRZYZNAWANIA STYPENDIÓW NAUKOWYCH W PROJEKTACH BADAWCZYCH FINANSOWANYCH ZE ŚRODKÓW NARODOWEGO CENTRUM NAUKI, wprowadzonym uchwałą Rady NCN 25/2024 z dnia 4 marca 2024 r.
- Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
- Dobra znajomość języka polskiego przynajmniej w stopniu komunikatywnym (w przypadku kandydatów z zagranicy wymagana biegła znajomość języka polskiego w mowie i piśmie, potwierdzona certyfikatem na poziomie B2)
- Bardzo dobra znajomość pakietu Microsoft Office, umiejętność obsługi programów statystycznych biegłość w opracowywaniu i prezentacji uzyskanych danych, gotowość do podnoszenia kwalifikacji zawodowych, dyspozycyjność;
- Prawo jazdy kategorii B
- Gotowość do krótkich stażów zagranicznych 1-3 miesięcznych
- Brak przeciwskazań do pracy z mikroskopem
- Brak przeciwskazań do pracy z pszczołą miodną
- Biegłość w opracowywaniu i prezentacji uzyskanych danych, gotowość do podnoszenia kwalifikacji zawodowych, dyspozycyjność oraz umiejętność pracy samodzielnej i w zespole, innowacyjność i kreatywność.
Opis zadań:
Przeprowadzenie eksperymentów na pszczołach – badanie wpływu ekspozycji na alkohol w okresie larwalnym na różne aspekty życia tych zwierząt w ramach realizacji projektu NCN OPUS 28 pt: „Spektrum płodowych zaburzeń alkoholowych (FASD) u pszczoły miodnej (Apis mellifera L.): konsekwencje anatomiczne, fizjologiczne i socjalne”, nr umowy: UMO-2024/55/B/NZ9/00183
Typ konkursu NCN: OPUS
Termin składania ofert: 15.08.2025, 00:00
Forma składania ofert: email
Warunki zatrudnienia:
Miesięczna wysokość stypendium wynosi 5 tys. zł brutto do miesiąca, w którym została przeprowadzona ocena śródokresowa doktoranta oraz 6,5 tys. zł brutto po miesiącu, w którym została przeprowadzona ocena stypendysty. W ramach projektu istnieje możliwość finansowania krótkich wyjazdów naukowych oraz uczestnictwa w konferencjach.
Wymagane dokumenty:
- Kopia dyplomu magisterskiego
- Życiorys (z uwzględnieniem dorobku naukowego kandydata, listy publikacji naukowych, listy osiągnięć wynikających z prowadzenia badań naukowych, stypendia, nagrody oraz doświadczenie naukowe zdobyte w kraju lub za granicą, warsztaty i szkolenia naukowe, udział w projektach badawczych, kompetencje do realizacji określonych zadań w projekcie badawczym)
- List motywacyjny
- Kopie publikacji i preprintów
- List rekomendacyjny od samodzielnego pracownika naukowego (co najmniej jeden)
- Oświadczenie z informacją o przetwarzaniu danych osobowych wraz ze zgodą na ich przetwarzanie
Dokumenty prosimy przesłać w wersji elektronicznej na adres: karolina.kuszewska@urk.edu.pl
Wybrani kandydaci mogą być poproszeni o udział w rozmowie z członkami komisji konkursowej w dniu 01.09.2025.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 10 września 2025.