Maj 2022

XX Ogólnopolskie Dni Owada 2022

W dniach 27-29.05 na Wydziale Leśnym URK pod hasłem „Nie pozwólmy im zginąć” odbywały się XX Ogólnopolskie Dni Owada. Tegoroczna ekspozycja WHiBZ była poświęcona owadom społecznym - mrówkom i pszczołom miodnym.

Na wszystkich zainteresowanych czekały:

• żywe gatunki w specjalnie przygotowanych, profesjonalnych formikariach oraz wskazówki jak założyć własną hodowlę,
  • mikroskopy z preparatami,
  • ule pokazowe, z których pszczoły wylatywały na zewnątrz budynku,
  • studenci pasjonaci, którzy odpowiadali na każde dociekliwe pytanie i  z pasją opowiadali o niezwykłej biologii i ekologii tych bezkręgowców, a na najmłodszych dodatkowo owadzie kolorowanki, zgadywanki oraz pamiątkowe naklejki.

Dziękujemy za tak liczną obecność, a w sposób szczególny dziękujemy studentom, którzy wraz z prof. dr hab. Adamem Tofilskim oraz dr inż. Mateuszem Okrutniakiem (Katedra Zoologii i Dobrostanu Zwierząt) zaangażowali się w organizację i obsługę stoiska naszego Wydziału.