Czerwiec 2019

Spotkanie z Sokolnikiem

14 czerwca na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt odbyło się spotkanie z sokolnikiem zorganizowane przez Hodowców Zwierząt Towarzyszących i Egzotycznych z Pasją działających w ramach Sekcji Żywienia Koła Naukowego Zootechników.

Adam Mroczek - absolwent Wydziału Leśnego - zafundował słuchaczom przyspieszony kurs sokolnictwa: pokrótce omówił jego historię, chów ptaków drapieżnych i sów, ich układanie i pracę z nimi oraz aspekty prawne. Zarówno w trakcie wykładu, jak i po nim odpowiedział też na mnóstwo pytań od publiczności.

Sokolnikowi towarzyszyły trzy z jego ptaków - płomykówka, puchacz i jastrząb Harrisa, który przy asyście osób z widowni urozmaicił wykład, prezentując swoje umiejętności. Po części teoretycznej uczestnicy mieli możliwość bliższego zapoznania z ptakami.

Galeria ze spotkania z Sokolnikiem

Galeria WHiBZ (Fot. Ola Marzec)
Galeria Facebook (Fot. Ola Marzec)
Facebook film (autor: Klaudia Płaszewska)