Systemy informatyczne - Microsoft Azure

Microsoft Azure

Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt bierze udział w programie Microsoft Azure Dev Tools for Teaching (dawne Imagine Premium / DreamSpark Premium), dzięki któremu może udostępniać studentom, doktorantom i pracownikom wydziału legalne produkty firmy Microsoft do celów niekomercyjnych: edukacyjnych, naukowych i badawczych. Zweryfikowani studenci oraz pracownicy mogą również uzyskać bezpłatny dostęp do platformy Azure bez karty kredytowej oraz środki w wysokości 100 USD.

Microsoft Azure jest to bardzo obszerna biblioteka oprogramowania firmy Microsoft zawierająca praktycznie wszystkie wersje systemów operacyjnych Microsoftu, oprogramowanie serwerów, kompilatory języków programowania, biblioteki programistyczne i wiele innych komponentów czy programów Microsoftu (nie zawiera pakietu Microsot Office w żadnej wersji, z wyjątkiem programów Access, Visio, Project wchodzących normalnie w skład pakietu Office).


Ogólne warunki korzystania z oprogramowania

  • Korzystając z oprogramowania zawartego w Microsoft Azure, jednostka zobowiązuje się do jego niekomercyjnego wykorzystania, wyłącznie w celu projektowania i prowadzenia zajęć oraz do badań naukowych.
  • Oprogramowanie z Microsoft Azure może być pobrane przez pracowników wydziału oraz studentów o ile zakres studiowanych przedmiotów wymaga wykorzystania oprogramowania oferowanego w ramach licencji Microsoft Azure.
  • System operacyjny – może być pobrany jedynie wówczas, gdy jego celem jest pobranie i nauczanie innego bardziej zaawansowanego produktu firmy Microsoft (np. Visual Studio). Pobranie systemu operacyjnego jedynie w celu uruchomienia komputera bądź zainstalowania na nim tylko innego oprogramowania firmy konkurencyjnej będzie traktowane, jako niezgodne z Licencją.
  • Na komputerach prywatnych (studentów i pracowników naukowych) możliwe jest zainstalowanie systemu operacyjnego jako upgrade istniejącego systemu – musi być na nim zainstalowana już legalna dowolna poprzednia wersja systemu Windows. Instalowanie systemu operacyjnego na „czystych” komputerach jest niezgodne z licencją.
  • Szczegółowa licencja Microsoft Azure Dev Tools for Teaching znajduje się na stronie https://azureforeducation.microsoft.com/en-us/institutions/guidelines i jest najważniejszym dokumentem dotyczącym zasad licencjonowania.
  • Należy bezwzględnie zwracać uwagę na wyświetlany w trakcie pobierania oprogramowania dokument licencji "Microsoft Azure EULA". Określa on m.in. uwarunkowania dla legalnej instalacji oprogramowania. W szczególności dotyczy to systemów operacyjnych Windows.

Jak uzyskać dostęp

Autoryzacja do serwisu Microsoft Azure Dev Tools for Teaching odbywa się na podstawie prywatnego konta użytkownika Microsoft Account, które należy stworzyć lub wykorzystać konto istniejące (np. konto Microsoft Office 365). Po pierwszym zalogowaniu do serwisu Microsoft Azure Dev Tools for Teaching może być wymagana weryfikacja statusu uczelnianego, należy wtedy podać swój adres mailowy w domenie: student.urk.edu.pl, urk.edu.pl.


Dodatkowe materiały


OnTheHub by Kivuto

W celu uzyskania dostępu do zasobów znajdujących się w serwisie „ELMS WebStore” należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. W formularzu proszę użyć swojego adresu mail zarejestrowanego w systemie USOS.

Po zweryfikowaniu danych użytkownik otrzyma w przeciągu 7 dni potwierdzenie rejestracji. Wiadomość mail z potwierdzeniem wysłana z adresu noreply[a]kivuto.com (może być potraktowana jako spam) będzie zawierała login oraz link do wygenerowania nowego hasła.

Dostęp do bazy oprogramowania jest przyznawany do końca roku akademickiego.

Dystrybucja oprogramowania - elektronicznego serwisu „ELMS WebStore”.

Uniwersytet Rolniczy im. H. Kołłątaja w Krakowie
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt
Al. Mickiewicza 24/28
30-059
Kraków
12 662 40 66
12 633 33 07
whbz[a]urk.edu.pl
ESP:/URKRAKOW/whibz

Adres do korespondencji: 31-120 Kraków, al. Mickiewicza 21
© 2024 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Projekt i wykonanie strony: Centrum Informatyki URK