Systemy informatyczne - Office 365

Na Uniwersytecie Rolniczym został uruchomiony dostęp do usługi Office 365 w darmowym planie A2 dla instytucji edukacyjnych.

Office 365 daje możliwość tworzenia dokumentów (Word), arkuszy kalkulacyjnych (Excel), prezentacji multimedialnych (PowerPoint), to dostęp do poczty e-mail (Outlook), dokumentów, kontaktów i kalendarzy niezależny od lokalizacji. Wykorzystując Office Web Apps, stworzymy takie same dokumenty, arkusze kalkulacyjne lub prezentacje jak w wersjach instalowanych.

Obsługa dowolnego programu możliwa jest tylko za pomocą przeglądarki, dzięki czemu dostęp do własnych programów i plików uzyskamy na dowolnym komputerze. Office 365 Edu A2 jest dostępny z dowolnego miejsca, zawsze tam gdzie jest tylko dostęp do Internetu.

Office 365 działa na komputerach PC i tabletach z systemem Windows XP i nowszych, na komputerach Mac z systemem Mac OS X w wersji 10.6 i nowszych oraz na iPadach z systemem iOS w wersji 7.0 i nowszych, oraz na tabletach z systemem Android w wersji KitKat 4.4 i nowszych.

Użytkownicy pakietów Office 2007, Office 2010 i nowszych mogą bezpośrednio otwierać dokumenty utworzone w najnowszej wersji aplikacji pakietu Office. Klienci używający starszych wersji pakietu Office powinni pobrać i zainstalować pakiet zgodności.

Utworzone dokumenty można przechowywać w przestrzeni dyskowej online OneDrive lub lokalnie na komputerze PC lub Mac.

Dostęp do usługi Office 365 pod adresem https://portal.office.com


Przykładowe dokumenty

Po kliknięciu w wybrany obrazek otwarty zostanie dokument, w którym możecie Państwo wprowadzać zmiany. W celu edycji należy po otwarciu dokumentu kliknąć przycisk "EDYTUJ W PRZEGLĄDARCE"

Przykład dokumentu Word - Office365

Przykład dokumentu Excel - Office365

Przykład dokumentu PowerPoint - Office365


Jak uzyskać dostęp

Pracownicy

Wszyscy pracownicy Uniwersytetu Rolniczego zainteresowani możliwością skorzystania z oprogramowania Office 365, zobowiązani są do wypełnienia wniosku o przyznanie uprawnień do systemów URK - znajdujący się na stronie Działu Informatyki - Procedury.

Wypełniony wniosek w programie Acrobat Reader, wydrukowany i podpisany przez przełożonego należy dostarczyć do KODO (al. Mickiewicza 24/28, pokój 328 - mgr inż. Urszula Węglarz) .

Doktoranci, studenci

Wszyscy doktoranci lub studenci Uniwersytetu Rolniczego wypełniają wniosek o utworzenie konta pocztowego dla studenta.

Wypełniony wniosek w programie Acrobat Reader, wydrukowany i podpisany należy dostarczyć do Działu Informatyki (ul. Czysta 21, 31-121 Kraków).


Pomoc

W razie problemów z logowaniem proszę kontaktować się z


Dodatkowe materiały

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt
Al. Mickiewicza 24/28
30-059
Kraków
12 662 40 66
12 633 33 07
whbz[a]urk.edu.pl
ESP:/URKRAKOW/whibz
© 2019 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Projekt i wykonanie strony: Dział Informatyki UR